III Przegląd Zespołów Folklorystycznych

28.05. Zespół „Kaszuby” uczestniczył w III Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Brusach „O Cytrę Wicka Rogali”. W konkursie uczestniczyło 10 zespołów. I miejsce spośród zespołów starszych zajęli Old–boye z Kościerzyny, a spośród dzieci zespól z Chojnic.

Byliśmy na każdym przeglądzie i uważam, że prezentujemy dobry poziom i nie musimy się wstydzić. Na sukcesy musimy jeszcze poczekać, przecież istniejemy zaledwie 4 lata.

Targi Turystyczne w Gdańsku

28.05. Zespół „Kaszuby” w składzie: trzyosobowa kapela i pięć pań (U. Studzińska, W.Mudlaw, B. Peplińska, G. Zgoda, M. Wojtczak) – uczestniczył w targach turystycznych w Gdańsku, które odbywały się przed siedzibą Wojewódzkiego Urzędu Doradztwa Rolniczego. Nasza muzyka, śpiew i stroje musiały się podobać, bowiem zainteresowali się nami pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego i Związku Hodowców Bydła. Chcą nas zaprosić  na uświetnienie swoich sympozjów i organizowanych targów.

Zjazd we Wdzydzach Tucholskich

7.05. Zespół  „Kaszuby” w składzie -  trzyosobowa kapela i trzy panie (W. Mudlaw, T. Filipiak, M. Wojtczak) – prezentował folklor kaszubski we Wdzydzach Tucholskich w pensjonacie p. Barbary Chechłowskiej podczas zjazdu rodzinnego dla jego uczestników przybyłych z całej Polski.