„Wianki” w Wielu

23.06. W Wielu nad jeziorem odbywały się uroczystości związane z wigilią Jana. Ta tradycyjna impreza gromadzi wielu miejscowych i turystów. Wielka baba niesiona przez mężczyzn z Zespołu w kaszubskich strojach przykuwa uwagę zebranych. Piękne wianki przygotowane przez dzieci zdobią taflę jeziora. Całość uatrakcyjniły występy Zespołu „Kaszuby”, „Mareszka” i „Paradise”. Po obrzędach sobótkowych bawiono się do późnej nocy.

VII Międzynarodowa Konferencja Zarządzania Informacją

16.06. Zespół w składzie: czteroosobowa kapela i cztery panie (U. Studzińska, W.Mudlaw, M. Wojtczak, B. Peplińska), wystąpił podczas bankietu dla uczestników VII Międzynarodowej Konferencji Zarządzania Informacją z cyklu Interakcja Człowiek – Komputer, która odbywała się w Gdańsku–Jelitkowie w hotelu „Bankowiec”.

Zostaliśmy ciepło przyjęci i nawiązaliśmy nowe kontakty.

XIII Gminny Przegląd Twórczości Kaszubskiej

05.06. W Brzeźnie Szlacheckim, gm. Lipnica, odbył się XIII Gminny Przegląd Twórczości Kaszubskiej uczniów szkół Gminy Lipnica. Zespołem folklorystycznym, który swoim występem uświetnił imprezę, był Zespół „Kaszuby” Gminy Karsin. Zostaliśmy bardzo ciepło, wręcz entuzjastycznie przyjęci. Może to ze względu na to, że wraz z żoną spędziliśmy w tej gminie 25 lat i jesteśmy tam bardzo znani. Myślę jednak, że Zespół nasz prezentuje się dobrze, na niezłym poziomie. Warto dodać, że imprezę w Brzeźnie zapoczątkowało Zrzeszenie O/Lipnica, a konkretnie Władysława  Brzezińska i Zbigniew Studziński.

Szkolenie w Ośrodku „Leśna Przystań” w Sulęczynie

01.06. Zespół w składzie: czteroosobowa kapela (skrzypce, akordeon, kontrabas, diabełek) oraz trzy panie (U. Studzińska, W. Mudlaw, G. Zgoda) – prezentował folklor kaszubski dyrektorom Zarządów Lasów Państwowych z całej Polski, którzy zjechali na szkolenie do Ośrodka „Leśna Przystań” w Sulęczynie. Przy ognisku, grillu, piwie, śpiewaliśmy pieśni kaszubskie, a zebrani świetnie się bawili nagradzając nas oklaskami. Było to już kolejne nasze spotkanie  z bracią leśników.