Dożynki gminne w Karsinie

18. 09. odbywały się dożynki gminne w Karsinie. Zespół „Kaszuby” śpiewał pieśni religijne w j. kaszubskim podczas Mszy św. dożynkowej w kościele parafialnym w Karsinie oraz wystąpił z programem artystycznym w sali gimnastycznej, gdzie odbywały się uroczystości dożynkowe.

Gramy na weselu na Białej Górze

17.09. Kapela w składzie: Zbigniew Studziński – skrzypce, Kazimierz Data – akordeon, Andrzej Miloch – diabełek, była atrakcją wesela córki Janiny Laski z Karsina, która jest pracownikiem Urzędu Gminy w Karsinie. Wesele odbywało się w posiadłości Stefana Lewińskiego na Białej Górze w Wielu. Byliśmy sympatycznie przyjęci przez gości weselnych.

70 urodziny Edzia Borzyszkowskiego

11. 09. W posiadłości Edzia Borzyszkowskiego w Bąku odbyły się jego 70 urodziny. Członkowie Zespołu „Kaszuby” wraz z kapelą, zjawili się na jubileuszu niemal w komplecie. W prezencie od Zespołu otrzymał obraz malowany na szkle z wizerunkiem orła i gryfa z elementami kaszubskimi i słowami H. Derdowskiego „Ni ma Kaszeb bez Polonii, a bez Kaszeb Polsci.” oraz torbę turystyczną. W sympatycznej i wesołej atmosferze, z tańcami przy muzyce kapeli, bawiliśmy się świetnie.

Kapela podczas ślubu Karoliny

10. 09. Kapela Zespołu „Kaszuby” wystąpiła podczas ślubnej Mszy św. w kościele w Wielu. Za mąż wychodziła Karolina – córka naszej koleżanki z Zespołu – Grażyny Zgody. Graliśmy też, gdy młoda para wychodziła z kościoła, aż do momentu, gdy wsiedli do samochodu i udali się do domu weselnego.

Pensjonat „Kaszub” we Wdzydzach Tucholskich

9. 09. Kapela Zespołu „Kaszuby” została zaproszona do pensjonatu „Kaszub” we Wdzydzach Tucholskich, którego właścicielką jest Barbara Chechłowska. W piękny, ciepły wieczór, w ogrodzie przy kominku, prezentowaliśmy muzykę, śpiew, opowieści o Kaszubach, gadki kaszubskie dla 40 osobowej grupy nauczycieli z Kołobrzegu. Rej wodziła Urszula Studzińska, która opowiadała w języku kaszubskim.

Śpiewamy pracownikom ORLEN-u

1. 09. Kapela i cztery panie ( U. Studzińska, W. Mudlaw, G. Zgoda, M. Wojtczak) prezentowali folklor kaszubski pracownikom ORLEN-u z całej Polski, którzy przebywali w hotelu „Gołuń”. Nad pięknym jeziorem, przy ognisku, wytworzyła się świetna atmosfera między biesiadującymi a kapelą. Podobało się to organizatorom, gdyż zaprosili nas na inne spotkania w hotelu.