Pogrzeb Janka (Bernarda) Studzińskiego

24. 12. 2007 r. Zespół śpiewał pieśni żałobne w języku kaszubskim w kościele w Osowie podczas mszy św. pogrzebowej Janka (Bernarda) Studzińskiego. Janek zmarł po ciężkiej chorobie. Był członkiem ZK-P, wiceprezesem oddziału w latach 2000-2007 i bardzo wspierał Zespół będąc radnym Rady Gminy w Karsinie.

I Spotkania na Gochach i Zaborach

11. 11. Zespół „Kaszuby” śpiewał pieśni kościelne w języku kaszubskim podczas uroczystej patriotycznej mszy św. w kościele w m. Tuchomie, pow. bytowski. Po mszy daliśmy koncert pieśni patriotycznych w języku kaszubskim. We mszy św. uczestniczył także sztandar naszego oddziału ZK-P.

Zaprosili nas organizatorzy I Spotkań na Gochach i Zaborach, które odbywały się w Tuchomiu i Brzeźnie Szlacheckim w dniach 9. – 11. listopada.

Międzynarodowe Targi Turystyczne „Tour Salon” w Poznaniu

26. 10. Kapela w składzie: Wiesława Mudlaw, Grażyna Zgoda, Urszula Studzińska – śpiew, Jan Żywicki- akordeon, Zbigniew Studziński – skrzypce, Zdzisław Borowski – kontrabas, Andrzej Miloch – diabełek, została zaproszona przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną do udziału w Międzynarodowych Targach Turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu. Prezentowaliśmy folklor kaszubski, grając i śpiewając przy stoisku woj. pomorskiego i innych regionów. Wystąpiliśmy też z 40 min. programem na scenie Pawilonu Regionów. Był to nasz drugi pobyt na targach.