Dom „do góry nogami” w Szymbarku

12. 05. Tego samego dnia Kapela uczestniczyła w uroczystości przekazania budynku, który postawiono do góry nogami (jako alegoria współczesnego świata, w którym tradycja i system wartości zostały postawione na głowie ) w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Gościem honorowym uroczystości był Lech Wałęsa.

Konkurs pt. „Czytanie Remusa”

12. 05. Kapela w okrojonym składzie: Zbigniew Studziński – skrzypce, Kazimierz Datta – akordeon, Andrzej Miloch – diabełek oraz Urszula Studzińska i Maria Wojtczak – śpiew, zaprezentowała się młodzieży i nauczycielom, którzy brali udział w Pierwszym Konkursie pt. „Czytanie Remusa”. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej w Leśnie, a organizatorką była Felicja Baska–Borzyszkowska.

Audycja telewizyjna ze Skansenu we Wdzydzach Kiszewskich

4. 05. Kapela Zespołu „Kaszuby” w składzie: Zbigniew Studziński – skrzypce, Kazimierz Datta – akordeon, Zdzisław Borowski – kontrabas, Andrzej Miloch – diabelskie skrzypce oraz śpiew – Urszula Studzińska, Wiesława Mudlaw, Grażyna Zgoda, Maria Wojtczak, brała udział jako podkład muzyczny do nagrywania audycji telewizyjnej ze Skansenu we Wdzydzach Kiszewskich. Audycja szła na żywo w godz. 17.10 – 19.00 w programie TVN 24, pt. „Prosto z Polski.” Wywiadu o zespole udzielił Zbigniew Studziński.