Koronacja obrazu Matki Boskiej Pocieszenia

28.05. – W czasie uroczystej mszy św., odprawianej podczas odpustu kalwaryjnego Wniebowstąpienia Pańskiego w Wielu, ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski koronował obraz Matki Boskiej Pocieszenia. W czasie liturgii mszy św. zespół „Kaszuby” śpiewał pieśni w j. kaszubskim. Uroczystości transmitowała TV Trwam, Radio „Maryja” i Radio „Głos”.

Zjazd rodziny Basków

27.05. – Kapela zespołu uczestniczyła w zjeździe rodziny Basków we Wdzydzach. Podczas mszy św. w zabytkowym kościele p.w. św. Barbary na terenie Muzeum Etnograficznego, członkowie kapeli śpiewali pieśni w j. kaszubskim a później występowali w czasie spotkania w pensjonacie „Helena”.

Majówka kaszubska w Zamościu

3.05. – Zespół „Kaszuby” uczestniczył w organizowanej przez oddział ZK-P dorocznej Majówce kaszubskiej, która odbyła się tym razem w  Zamościu, w gminie Karsin. Imprezę rozpoczęło nabożeństwo majowe przy „Bożi mące” w j. kaszubskim z udziałem zespołu. Potem członkowie zrzeszenia i zebrani mieszkańcy wsi bawili się koło świetlicy wiejskiej na biesiadzie przy ognisku i muzyce kapeli kaszubskiej.