Święto Szkoły pod hasłem „Wiele nut”

29.09. – Zespół brał udział w „Święcie Szkoły” w Wielu. Jednym z punktów programu było bicie rekordu Guinnessa na największe „Kaszebscie nute”. Pięknie wyglądały „z lotu ptaka” zrobione z różnych materiałów odpadowych i rozłożone na „orliku” nuty kaszubskie. Młodzież szkolna i zebrani rodzice wraz z kapelą i zespołem odśpiewali te popularne na Kaszubach hieroglify bijąc rekord.

rekord1 rekord2 rekord3

Występy w Rosji

14. – 17.09.- Zespół „Kaszuby” przebywał w Rosji w obwodzie kaliningradzkim. Zostaliśmy zaproszeni na Międzynarodowy Festiwal Folkloru „ISTOKI” do Krasnoznamienska. Poza festiwalem wystąpiliśmy także z koncertem w Domu Kultury w Pollesku, 30 tysięcznym mieście. Zwiedziliśmy Kaliningrad i miasto Nieman nad rzeką Niemen.

Festiwal Żurawiny

1.i 2.09 – kapela występowała na Festiwalu Żurawiny w miejscowościach Dobrogoszcz i Zielona Wieś.  Ten niewielki owoc żurawiny ma całkiem wielką moc do integracji, ponieważ przy okazji jego promocji odbyło się wspólne gotowanie, konkursy, rajd rowerowy oraz spora dawka kaszubskiej kultury promującej Kaszuby. Organizatorem Festiwalu jest Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „Kościerska Chata”.

fwstiwalzurawinyi